מניות מדד 35 ומדד 90

רק בקולמקס ישראל מסחר ממונף על מניות ישראליות מובילות

קרא עוד
חיבור ישיר לבורסת ת"א

הציטוטים המוצגים לסוחרים נגזרים מנתוני המסחר בבורסה לניירות ערך בת"א. מערכת המסחר מטה טריידר 4 (MT4) מספקת שקיפות מלאה של תנודות המניות בבורסה.

שורטים

אפשרות לביצוע שורט (מכירה בחסר) מיידי וממונף. דרך קולמקס ניתן לבצע מכירות בחסר על כל הנכסים, ללא מסמכי השאלה, כתב משכון נכסים וכדומה. שורט הינו כלי המאפשר עשיית רווחים על נכס בסיס סחיר הנמצא בירידה.

מינופים

מסחר בחוזי הפרשים בקולמקס ישראל מאפשר מינוף עד פי 100 על הנכסים תלוי בסוג הנכס ותקנות זירת סוחר. המינוף מתאפשר היות ואין צורך בקניה של נכס הבסיס ע"י הלקוח אלא רק שמירת בטחונות לפוזיציה, דבר המאפשר גמישות במסחר ובחירת רמת הסיכון הרצויה.

מסחר בחוזי הפרשים על מניות מדד ת"א 35 ומדד ת"א 90

מסחר בחוזי הפרשים על מניות ת"א 35 ו-90 הינם מוצרים ייחודים מסוגם בעולם, המתחייב בהתכסות אמיתית בבורסת ת"א לכל עסקה בנפרד, בשיעור שלא יפחת מ 50%. בכך מייצר מוצר היברידי בין מניה לבין CFD, הכולל את היתרונות הרבים לסוחרים משני העולמות.

לראשונה בישראל ובעולם, קולמקס מאפשרת לכם לסחור בחוזי הפרשים על כל מניות מדד תל אביב 35 ומניות מובילות ממדד 90 עם מחיר ביצוע מביצוע בבורסה בפועל.

מדד 35 כולל את 35 המניות של החברות הנסחרות המובילות ובעלות שווי השוק הגבוה ביותר במשק הישראלי ומתעדכן מעת לעת בהתאם לתקנון הבורסה בת"א. רשימת הנכסים המוצעים למסחר מתעדכנת בהתאם לעדכוני המדד.

מדד 35 הינו מדד הדגל של הבורסה לניירות ערך בתל אביב ומשקף במידה רבה את השינויים בשוק המניות בת"א. המוצרים והנגזרים העוקבים אחר מדד זה הם הסחירים ביותר בבורסה ובזכות התעניינות המשקיעים במדד נהנות המניות החברות בו מיתרון בסחירות ביחס לשאר המניות בבורסה

מדד 90 הינו מדד משמעותי הכולל את 90 המניות עם שווי השוק הגבוה ביותר בבורסה בתל אביב, מאלו שלא נכללות במדד 35. המדד החליף את מדד 75 ב-2017 ובשביל להיכנס אליו מנייה צריכה לעמוד במספר קריטריונים כגון: 20% לפחות מההחזקות בחברה צריכים להיות של הציבור, שווי החזקות הציבור במנייה צריך להיות מעל 100 מיליון ש"ח ועוד.

קולמקס ישראל מאפשרת לסחור גם במניות תל אביב 35 ותל אביב 90 באמצעות מערכת המסחר המתקדמת המטה טריידר 4 (MT4) ולהשתמש בכל סוגי ההוראות, כולל שורט (מכירה בחסר), הוראות מותנות ( Sell/Buy Limit) והוראות גידור(Take Profit ,Stop Loss). בגין כל עסקה החברה מחוייבת לבצע עסקת התכסות (לחשבונה העצמי) בבורסה במניה המקומית בכמות שלא תפחת מ 50% מהכמות שביקש הלקוח במערכת המסחר.

לפרטים נוספים היכנסו לתקנון החברה סעיף 7 ב'.

למחזורי עסקאות חודשיים במניות תל אביב 35 לחץ כאן

חוזי הפרשים על מניות ת״א בקולמקס ישראל

*להצגת שעות המסחר, עמלות ליליות ומאפיינים נוספים של המכשיר הפיננסי יש ללחוץ על סימול נכס הבסיס.

שאלות נפוצות
מניות תל אביב 35
 • איך אני פותח חשבון מסחר?
  לחצ/י על כפתור “פתח חשבון” או “הרשמה” והכנס את פרטייך.
  לשאלות נוספות ניתן להתקשר ל 073-2580004.
 • איך אני פותח חשבון לתרגול?
  לחצ/י על “חשבון התנסות” בתפריט ומלא/י את פרטייך. נציג יחזור אלייך להשלמת תהליך פתיחת חשבון דמו.
 • איך אני מוריד את תוכנת המסחר META TRADER 4 ומתקין אותה?
  לחצ/י על הורדת מערכת מטה טריידר 4.
 • מה זה מדד תל אביב 35?
  המדד שכולל את 35 המניות החזקות ביותר אשר נסחרות בבורסת ת''א. המדד מייצג חלק ניכר מפעילותן העסקית של החברות המובילות במשק הישראלי ,בהן חברות טכנולוגיות ותאגידים מרכזיים כמו אלביט, בנק הפועלים, טבע ועוד..הרכב המדד נקבע על ידי הבורסה במסגרת עדכון מדדים שעורכת הבורסה, כאשר עדכונים אלו מבוססים על מגוון פרמרטים, בהם שווי החברה, היקף המסחר והיקף החזקות הציבור...
 • מה זה מדד תל אביב 90?
  המדד המייצג את 90 המניות המובילות והחזקות אשר נסחרות בבורסה המקומית בת''א לאחר מדד תל אביב 35, כמו במדד תל אביב 35, גם ההרכב של מדד זה מתעדכן פעמיים בשנה וישנם מספר קריטריונים לכניסת חברה למדד.
 • מהי עמלת אי פעילות?
  זוהי עמלה תפעולית בגובה 55$ בגין “חשבון רדום”, בו לא בוצעה כל פעולת מסחר בחשבון במשך תקופה של 3 חודשים.
 • איך מפקידים כספים לחשבון?
  לחצ/י על “פרטי חשבון בנק להעברה” בתפריט. בחר את הבנק אליו תרצה להעביר. יוצגו בפניך פרטי החשבונות אליהם ניתן לבצע העברה. את ההעברה יש לבצע באמצעות מתן הוראה מתאימה לבנק שלך. בנוסף ניתן להפקיד כספים בכרטיס האשראי מהאזור האישי.
 • האם המערכת תומכת במערכת הפעלה מק?
  תוכנת METATRADER 4 ניתנת להורדה גם למשתמשי מערכת MAC. להורדת התוכנה לחץ כאן.
 • כיצד אני מתחבר לחשבון שלי דרך האתר?
  באפשרותך להכנס לאזור האישי שלך בעמוד הבית - לחיצה על “כניסה” והכנסת פרטי החשבון שלך (אימייל וסיסמה). אפשרות נוספת - כניסה לתפריט ולחיצה על ”כניסה לאזור אישי“.
 • האם ניתן למשוך כספים גם בדולרים?
  בקולמקס ישראל ניתן להפקיד בדולר או שקל וגם למשוך בדולר או שקל.
 • תוך כמה זמן מתבצעת משיכת כספים מחשבוני?
  בקולמקס ישראל משיכת כספים מתבצעת תוך יום עסקים אחד.
 • מהו ניתוח טכני?
  ניתוח טכני הינו שיטה לחיזוי התנהגות מחירי השוק בעתיד (מניות, סחורות, מטבעות ומדדים) על ידי ניתוח מחירם בעבר. הכלי החשוב עבור המנתח הטכני במהלך עבודתו הינו גרף מחירי הנכס. למעשה, המנתח הטכני מנסה לבנות הנחת עבודה לאחר שעקב אחר התנהגות השוק, כלומר: מחירי הנכס, מחזורי המסחר והפוזיציות הפתוחות.
 • מהו ניתוח פנדומנטלי?
  ניתוח פונדמנטאלי הינו ניתוח השוק לפי נתוני מאקרו ונתונים כלליים נוספים בתחום הפוליטי והפיננסי. מדובר בשיטה להערכת נייר ערך או מכשיר פיננסי תוך ניסיון למדוד ולכמת את הערך המהותי של מכשיר ההשקעה על בסיס נתונים וגורמים כלכליים, פיננסיים ואחרים. במילים אחרות, ניתוח פונדמנטאלי הוא הפירוש של דיווחים סטטיסטיים ופיננסים ושל אינדיקטורים כלכליים שונים לצורך הערכת שווי של מטבעות ומכשירי השקעה אחרים.
 • האם ניתן להרוויח ב-”שוק יורד“?
  מכיוון שהשוק תמיד בתנועה, תמיד יש הזדמנויות מסחר, בין אם המטבע מתחזק או נחלש ביחס למטבע אחר. לפיכך לסוחר יש את היכולת ”למכור“ (לבצע שורט) מטבע, מדד, סחורה או מנייה מתוך ציפייה שהוא ייחלש ו”לקנות“ אותו חזרה בשלב מאוחר יותר במחיר זול יותר, ולהרוויח מכך אם אכן תחזיותיו יתמששו.
 • מה הוא המינוף המקסימאלי?
  המינוף המקסימאלי על צמדי מטבעות וזהב הינו עד פי 100.
  המינוף המקסימאלי על מדדים הינו עד פי 40.
  המינוף המקסימלי על מניות ושאר המוצרים הינו עד פי 20.
 • האם ניתן להכניס הוראה מהגרף?
  בקולמקס ישראל תוכל להנות מפקודות מתקדמות כמו טריילינג סטופ, טייק פרופיט וסטופ לוס - והכל תוכל לקבוע בלחיצת כפתור על הגרף!
 • מה היא דרישת הביטחונות התחזוקתיים בחשבון?
  דרישת הביטחונות התחזוקתיים בקולמקס ישראל הינה 25%
 • באילו שעות זמין חדר המסחר?
  חדר העסקאות של קולמקס ישראל פתוח ביום ראשון בשעות 9:00-18:00 ובימי שני עד שישי בשעות 9:00-23:00.
 • האם אני מוגבל בקניה ומכירה בחוזים עתידיים?
  אחד המאפיינים העיקריים של שוק המט״ח הוא נזילות (תמיד יש קונים ומוכרים עימם ניתן לסחור) זהו השוק הפיננסי הגדול ביותר, עם נפח יומי של מעל 4 טריליון דולר ביום.
 • מהו פיפס?
  מתייחס לספרה האחרונה בשער המצוטט. למשל: נניח כי הצמד יורו/דולר נסחר ביום מסויים סביב הרמה 1.1250 והוא נע מאוחר יותר אל הרמה 1.1300. במקרה זה אנו אומרים כי הצמד עלה ב-50 פיפס.
 • מהו ”מרווח“ או ”ספרד“ (SPREAD)?
  המסחר בשוק המט״ח מתנהל בשיטת הצמדים, למשל יורו/דולר. בכל צמד קיים מטבע בסיס הנסחר תמיד כנגד מטבע משני. מטבע בסיס ומטבע משני יוצרים יחדיו צמד אחד. למשל: הצמד יורו/דולר, יורו הוא מטבע הבסיס והדולר הינו המטבע המשני. הצעת מחיר לעסקת מט״ח הידועה גם בשם ציטוט, הינה מתן הצעת מחיר לקניה ומכירה של המטבעות. ההפרש בין מחיר הקנייה לבין מחיר המכירה נקרא המרווח Spread והוא נמדד ביחידות המטבע המשני.
 • מהי עסקת ספוט?
  עסקת ספוט הינה עסקת חליפין בין שני מטבעות בשער מוסכם, בסכום מוגדר ולביצוע בעוד שני ימי עסקים. הסיבה לקיום שני ימי עסקים היא הזמן הנדרש להעברת כספים בין הבנקים השונים בעולם. חשוב לציין שיום שבת, ראשון וימי חג במטבע הרלוונטי אינם ימי ערך, כך שעסקת ספוט לדוגמה שהתבצעה ביום ה' תסתיים ביום ב' שלאחר מכן במידה ואין ימי חג. המחירים בהם נסחרים המטבעות בעולם הינם מחירי ספוט המשתנים באופן כמעט רציף במהלך כל שעות היממה.
 • מהי עסקת פורוורד (FORWARD)?
  זוהי התחייבות עתידית לביצוע עסקת חליפין בתאריך ידוע מראש ובשער חליפין שנקבע ברגע העסקה כאשר שער החליפין תלוי בתקופת הפורוורד, הפרש ריביות בין צמד המטבעות ושער הספוט ברגע העסקה. מחירי הפורוורד מורכבים ממחירי הספוט ומשיעורי הריבית של המטבעות כתלות בתאריך המוסכם בעסקת הפורוורד.
 • מהו מסחר בחוזי הפרשים (CFD)?
  (CFD - Contracts For Difference) חוזה על הפרשים, מי שקונה CFD בעצם קונה הפרש בין מחיר הקיים בפועל למחיר שנקבע בעסקה. מסחר בחוזה הפרשים קיים משנות ה-90', רק שאז הוא שימש מנהלי התיקים הגדולים, מנהלי קרנות גידור ומנהל נוסטרו (כספים בניהול עצמי של גופים גדולים). ה-CFD סחיר במשך כל שעות היממה להבדיל מהמניות וניירות ערך אחרים.
 • מה היתרונות במסחר ב-CFD?
  היתרונות העיקריים במסחר ב-CFD הוא רציפות המסחר בנכס, עלות מימוש הפוזיציה והיכולת לבצע עסקאות ממונפות. רציפות המסחר, כמעט בכל שעות היממה, מאפשרת להגיב לתנודות בשווקים בכל רגע נתון, עלויות נמוכות ביחס למוצרים אחרים ושימוש במינוף (אפשרויות לבצע קניה או מכירה בחסר בעסקאות גדולות ללא הפקדת בטחונות ביחס ישיר לגודל העסקה). יתרון חשוב נוסף של ה-CFD ביחס למכשירים האחרים, הוא קלות במכירה בחסר. במסחר בחוזי הפרשים ניתן להנות מהירידות בשווקים בעסקה ”הפוכה“ מקניה - עסקה זו נקראת שורט.
 • האם יש לסוחר ”בעלות“ בנכס הבסיס במסחר ב-CFD?
  לא, כאשר אתה קונה חוזה הפרשים, החוזה עוקב אחר נכס הבסיס, עם זאת, מסחר במניות CFD מקנות לסוחר זכות לדיבידנד בחלוקה ובכל אירועי הנייר ונהפוך הוא - התחייבות לתשלום דיבידנד ואירועי נייר שונים בהחזקת פוזיציית שורט (מכירה בחסר).
 • מה הם הסיכונים במסחר ב-CFD לעומת המסחר ב-”נכס הבסיס“?
  הסיכון העיקרי במסחר ב-CFD הוא המינוף. ישנה אפשרות להפסד גבוה יותר, אך מנגד ישנו גם פוטנציאל רווח גדול יותר (בהתאם לרמת המינוף).
 • מה הן שעות המסחר בחוזים עתידיים?
  לכל נכס יש שעות מסחר שונות, ניתן לראות בתקנון פרטים לגבי כל נכס בנפרד אך באופן כללי מטבעות נסחרים לאורך כל שעות המסחר, חוזים נסחרים מ-00:00 עד 22:00 באופן כללי ומניות נסחרות במהלך שעות המסחר הרציף בבורסה הרלוונטית.
 • האם אני מקבל דיבידנד או משלם דיבידנד כאשר אני ”מחזיק“ מניות CFD?
  כן, דיבידנדים הם חלק מרווחי החברה המחולקים לבעלי המניות. אם ביום האקס יש לך פוזיציה פתוחה על חוזה הפרשים על מניה, תתבצע התאמה לחשבונך בהתאם לדיבידנד או לחלוקה הקשורים למניה. אם הינך מחזיק בפוזיציית קניה, תקבל התאמת דיבידנד חיובית לחשבונך, בעוד שאם הינך מחזיק בפוזיציית מכירה, תקבל התאמת דיבידנד שלילית לחשבונך. יש לציין כי רכישת חוזה הפרשים על מניה אינה מקנה זכות הצבעה או החזקה בפועל במניה.
 • מהי המשמעות של פקיעת חוזה עתידי?
  במסחר בחוזה עתידי עשוי להיות תאריך פקיעה או גלגול פוזיציה. בכל פעם שהחוזה העתידי מגיע לתאריך הפקיעה (לדוגמה חוזה על הנפט - פוקע פעם בחודש, חוזה על המדד פוקע פעם ברבעון וכו') אנחנו נגלגל בצורה אוטומטית את החוזה עבורך ונעשה התאמה לחוזה החדש בחשבונך. החוזה הקיים יסגר ויפתח עבורך חוזה חדש.
 • מהו מינוף?
  באופן מסורתי, אם משקיע היה רוצה לקנות סחורות ומניות, הוא היה צריך לספק את סך סכום המימון הנדרש עבור הפוזיציה. מסורת זו התפתחה לאיטה, לנקודה בה יש שווקים בהם המשקיעים יכולים להפקיד סכום נמוך מסך גודל העסקה. כיום המשקיעים יכולים להפקיד תחילה בין 5% - 1% מסך העסקה, מה שלפיכך יקנה להם מינוף של עד פי 100 במטבעות וזהב, פי 40 במדדי המניות המובילים בעולם, פי 20 בסחורות ומניות. מינוף זה מעניק לסוחרים את ההזדמנות לתשואות גבוהות יותר, מכיוון שהפוזיציות שהם יכולים להחזיק בשוק גדולות הרבה יותר. לחילופין, גם הסיכונים גבוהים יותר!
 • מהי דרישת בטחונות?
  במידה ושווי השוק שלך ירד אל מתחת לרמת הביטחונות הדרושה, אנו עלולים ליצור איתך קשר בכדי להתריע בפניך או כדי שתוסיף כספים לחשבונך או בכדי שתוכל לצמצם את הפוזיציות בעצמך. במידה ולא עמדת בדרישה לבטחונות, העסקאות ייסגרו באופן אוטומטי.
 • איך אני מגדר את העסקאות שלי?
  הוראת ”סטופ לוס (Stop Loss), “או הגבלת הפסד, היא הוראה לסגור עסקה כאשר השוק מגיע לשער מסויים שמצויין מראש. מטרת ההצבה של הגבלת הפסד היא ליצור ”רשת בטחון“ על עסקאות. ללא הגבלת הפסד, סוחר עלול להפסיד את כל כל כספו אם כיוון השוק היה כנגד ציפיותיו. ולהיפך, הוראת ”טייק פרופיט“ (Take Profit) או הגבלת רווח, היא הוראה לסגור עסקה כאשר השוק מגיע לשער מסויים שמצויין מראש. מטרת ההצבה של הגבלת רווח היא ליצור ”הגנה ומימוש“ של רווחים שקיימים על הנייר, הוראה זו יעילה במידה ועושים ניהול סיכונים נכון או כאשר הניתוח הטכני או הפונדמנטלי בנכס מראה זאת.
 • איך מחשבים פיפס?
  חישוב שווי פיפס מתבצע מגובה העסקה וערך המטבע. פיפס מציין יחידת תזוזה במט״ח השווה ל-0.0001 , ז״א הספרה הרביעית לאחר הנקודה העשרונית. לדוגמה, שער הדולר שקל הוא 3.8784 והשער ישתנה ל-3.8785 המחיר עלה בפיפס אחד.
 • אז כמה בעצם שווה פיפס אחד?
  כמובן, תלוי בגודל העסקה ולצמד המטבעות הנסחר. גודל העסקה מוגדר תמיד בערך המטבע הראשי (השמאלי) ושווי הפיפס יהיה מוגדר בערך המטבע המשני (הימני בצמד המטבעות). לדוגמה, בעסקה של 10,000 בצמד EUR/USD גודל העסקה הוא 10,000 יורו ושווי כל פיפס יהיה דולר אמריקאי אחד. בגדול, בעסקה של 100,000 יחידות, שינוי של 1 פיפס משמעו שינוי של כ-10 דולר.
הצג שאלות נוספות
הסתר שאלות נוספות
×

שמחים שהחלטת להצטרף אלינו, הכנו עבורך סרטון המסביר בקצרה על תהליך פתיחת החשבון ועל הפעילות בזירת המסחר קולמקס ישראל ניתן להמשיך בתהליך הרישום בכל שלב בלחיצה על כפתור המעבר לפתיחת חשבון