מסחר CFD

מסחר בחוזי הפרשים בקולמקס ישראל.

קרא עוד
גלובליות

יכולת לסחור מכל מקום בעולם, לפתוח או לסגור פוזיציות מהמחשב או המחשב הנייד. אתה יכול לנהל את תיק ההשקעות שלך מהמחשב שלך בכל מקום בו אתה נמצא בעולם.

זמינות

שוק החוזים פועל ברציפות 24 שעות ביממה, 5 ימים בשבוע. CFD על חוזי מדדים מאפשר לסחור במדדים גם מחוץ לשעות פעילות של הבורסות באמריקה, אסיה ואירופה.

נזילות

הנזילות מאפשרת לסוחרים חופש מוחלט לפתוח ולסגור פוזיציות לונג ושורט, ללא קשר לגודל הפוזיציה. במסחר ממונף, משקיעים ממנפים כסף מהברוקר כדי לסחור בנכסים ששווים יותר מההון שיש להם בחשבון.

סוגי מוצרים

קולמקס ישראל מאפשרת מסחר במגוון רחב של מוצרים בחוזי במגוון רחב של מוצרים המאפשר גיוון של ההשקעה. רק בקולמקס ישראל מתאפשר לכם לסחור בחוזי הפרשים על מניות תל אביב 35 ותל אביב 90, זאת לצד מסחר בסחורות, מניות מובילות בבורסה האמריקאית ומדדים.

מסחר בCFD עם קולמקס ישראל

מסחר בחוזי הפרשים, או במילים אחרות Contract For Difference, הינו סוג מסחר בו המשקיע סוחר על הפרשי המחיר של נכס מסויים בין נקודות הכניסה לנקודת היציאה. למעשה במסחר מסוג זה ההשקעה מתבצעת אך ורק על הפרש המחירים ללא אחזקת הנכס עצמו והרווח או ההפסד כתוצאה מההשקעה נקבעים רק על פי אותו הפרש.

בקולמקס ישראל ישנה אפשרות לסחור בחוזי הפרשים על מגוון מוצרים, ברוב שעות היממה, מה שמאפשר את היכולת להגיב לתנודות השווקים כמעט בכל רגע נתון. כמו כן, הגיוון בנכסים השונים עליהם ניתן לסחור מאפשר גיוון בהשקעה שכזו, דבר אשר נותן את היכולת לפזר סיכונים ולגוון את תיק ההשקעה.

יתרונות נוספים של מסחר בחוזי הפרשים הינם אפשרות המינוף, אשר פותחת את השער לקיום פוזיציות בערך גבוה יותר והיכולת לבצע שורטים (מכירה בחסר) בקלות יחסית ועל מגוון מוצרים מרחבי העולם.

חוזי הפרשים בקולמקס ישראל

*להצגת שעות המסחר, עמלות ליליות ומאפיינים נוספים של המכשיר הפיננסי יש ללחוץ על סימול נכס הבסיס.

שאלות נפוצות
CFD
 • איך אני פותח חשבון מסחר?
  לחצ/י על כפתור “פתח חשבון” או “הרשמה” והכנס את פרטייך.
  לשאלות נוספות ניתן להתקשר ל 073-2580004.
 • איך אני פותח חשבון לתרגול?
  לחצ/י על “חשבון התנסות” בתפריט ומלא/י את פרטייך. נציג יחזור אלייך להשלמת תהליך פתיחת חשבון דמו.
 • איך אני מוריד את תוכנת המסחר META TRADER 4 ומתקין אותה?
  לחצ/י על הורדת מערכת מטה טריידר 4.
 • מה זה CFD?
  מסחר בחוזי הפרשים (CFD - Contracts for Difference) הוא כלי פיננסי המאפשר למשקיע לסחור על ההפרש בין הערך של הנכס הפיננסי בנקודת הכניסה לעומת ערכו בנקודת היציאה. במסחר מסוג זה אין החזקה של הנכס הפיננסי על ידי הסוחר.
 • האם ניתן למכור בחסר (Short) על חוזי הפרשים?
  בהחלט כן. יתרה מכך, זהו למעשה אחד היתרונות המרכזיים במסחר ב-CFD. להבדיל ממכשירים פינסיים אחרים, ניתן לסחור ''בחסר'' בחוזי הפרשים וכך להנות מרווחים גם בזמן הירידות בשוק. המכירה בחסר יכולה להתבצע בקלות ועל מגוון רחב של נכסים ברחבי העולם.
 • באילו נכסים פיננסים ניתן לסחור בקולמקס ישראל?
  קולמקס ישראל מאפשרת לקהל לקוחותיה לסחור על מגוון רחב של נכסי CFD החל מצמדי מטבעות, מדדים, סחורות מניות ישראליות (אשר חלק ממדדי ת''א 35 ו-90) ומניות אמריקאיות. לכל נכס ישנן שעות פעילות שונות, מינוף שונה והגדרות מסחר שונות.
 • האם ניתן לבצע מסחר ממונף ב-CFD?
  כן! יתרה מכך, מדובר באחד היתרונות המשמעותיים של מסחר בחוזי הפרשים. מינוף מאפשר לסוחר לסחור על כמות גבוהה יותר של נכסים מבלי הצורך להשקיע את מלוא העלות של אותם נכסים. לדוגמא, אם ברצוננו לרכוש 100 מניות כשמחיר כל מנייה הוא 10 דולר, בזמן שהמינוף הוא 1 ל-20, הסכום אותו נצטרך להשקיע לפתיחת הפוזיציה הוא 50 דולר במקום 1000 דולר. יש לקחת בחשבון כי ככל שהמינוף גבוה גדל גם הסיכון להפסד, כפי שגם הסיכוי לרווח עולה.
 • מהי עמלת אי פעילות?
  זוהי עמלה תפעולית בגובה 55$ בגין “חשבון רדום”, בו לא בוצעה כל פעולת מסחר בחשבון במשך תקופה של 3 חודשים.
 • איך מפקידים כספים לחשבון?
  לחצ/י על “פרטי חשבון בנק להעברה” בתפריט. בחר את הבנק אליו תרצה להעביר. יוצגו בפניך פרטי החשבונות אליהם ניתן לבצע העברה. את ההעברה יש לבצע באמצעות מתן הוראה מתאימה לבנק שלך. בנוסף ניתן להפקיד כספים בכרטיס האשראי מהאזור האישי.
 • האם המערכת תומכת במערכת הפעלה מק?
  תוכנת METATRADER 4 ניתנת להורדה גם למשתמשי מערכת MAC. להורדת התוכנה לחץ כאן.
 • כיצד אני מתחבר לחשבון שלי דרך האתר?
  באפשרותך להכנס לאזור האישי שלך בעמוד הבית - לחיצה על “כניסה” והכנסת פרטי החשבון שלך (אימייל וסיסמה). אפשרות נוספת - כניסה לתפריט ולחיצה על ”כניסה לאזור אישי“.
 • האם ניתן למשוך כספים גם בדולרים?
  בקולמקס ישראל ניתן להפקיד בדולר או שקל וגם למשוך בדולר או שקל.
 • תוך כמה זמן מתבצעת משיכת כספים מחשבוני?
  בקולמקס ישראל משיכת כספים מתבצעת תוך יום עסקים אחד.
 • מהו ניתוח טכני?
  ניתוח טכני הינו שיטה לחיזוי התנהגות מחירי השוק בעתיד (מניות, סחורות, מטבעות ומדדים) על ידי ניתוח מחירם בעבר. הכלי החשוב עבור המנתח הטכני במהלך עבודתו הינו גרף מחירי הנכס. למעשה, המנתח הטכני מנסה לבנות הנחת עבודה לאחר שעקב אחר התנהגות השוק, כלומר: מחירי הנכס, מחזורי המסחר והפוזיציות הפתוחות.
 • מהו ניתוח פנדומנטלי?
  ניתוח פונדמנטאלי הינו ניתוח השוק לפי נתוני מאקרו ונתונים כלליים נוספים בתחום הפוליטי והפיננסי. מדובר בשיטה להערכת נייר ערך או מכשיר פיננסי תוך ניסיון למדוד ולכמת את הערך המהותי של מכשיר ההשקעה על בסיס נתונים וגורמים כלכליים, פיננסיים ואחרים. במילים אחרות, ניתוח פונדמנטאלי הוא הפירוש של דיווחים סטטיסטיים ופיננסים ושל אינדיקטורים כלכליים שונים לצורך הערכת שווי של מטבעות ומכשירי השקעה אחרים.
 • האם ניתן להרוויח ב-”שוק יורד“?
  מכיוון שהשוק תמיד בתנועה, תמיד יש הזדמנויות מסחר, בין אם המטבע מתחזק או נחלש ביחס למטבע אחר. לפיכך לסוחר יש את היכולת ”למכור“ (לבצע שורט) מטבע, מדד, סחורה או מנייה מתוך ציפייה שהוא ייחלש ו”לקנות“ אותו חזרה בשלב מאוחר יותר במחיר זול יותר, ולהרוויח מכך אם אכן תחזיותיו יתמששו.
 • מה הוא המינוף המקסימאלי?
  המינוף המקסימאלי על צמדי מטבעות וזהב הינו עד פי 100.
  המינוף המקסימאלי על מדדים הינו עד פי 40.
  המינוף המקסימלי על מניות ושאר המוצרים הינו עד פי 20.
 • האם ניתן להכניס הוראה מהגרף?
  בקולמקס ישראל תוכל להנות מפקודות מתקדמות כמו טריילינג סטופ, טייק פרופיט וסטופ לוס - והכל תוכל לקבוע בלחיצת כפתור על הגרף!
 • מה היא דרישת הביטחונות התחזוקתיים בחשבון?
  דרישת הביטחונות התחזוקתיים בקולמקס ישראל הינה 25%
 • באילו שעות זמין חדר המסחר?
  חדר העסקאות של קולמקס ישראל פתוח ביום ראשון בשעות 9:00-18:00 ובימי שני עד שישי בשעות 9:00-23:00.
 • מהו מסחר במטבע חוץ (FOREX)?
  מסחר בשוק המט״ח הינו ביצוע עסקאות קניה או מכירה על צמדי מטבעות שונים. מאחר והמסחר מתנהל על צמדים, אזי עסקה בשוק המט״ח הינה קניית מטבע מסויים ובו זמנית מכירה של המטבע האחר. למשל: עסקה על צמד המטבעות דולר/שקל, סוחר המט״ח בעסקה זו קונה דולרים ומוכר שקלים או הפוך.
 • מדוע לבחור במסחר במטבע חוץ?
  שוק המט״ח הפך להיות השוק הפיננסי הגדול ביותר בעולם, עם שווי עסקאות של מעל 4 טריליון דולר הנסחרים כל יום. שלא כמו שווקים פיננסיים אחרים, לשוק המט״ח אין כל מיקום פיזי ואין חליפין מרכזי. הוא פועל באמצעות רשת גלובלית של בנקים, תאגידים ואנשים עצמאיים הסוחר במטבע אחד עבור מטבע אחר. אי-קיומו של חליפין פיזי מאפשר לשוק המט״ח לפעול על בסיס של 24 שעות ביממה, כאשר הוא משתרע מאזור אחד למשנהו ומתרחש בכל המרכזים הפיננסיים העיקריים בעולם.
 • באילו שעות אפשר לסחור על מט״ח?
  אחד היתרונות הגדולים ביותר של סחר במט״ח הוא האפשרות לסחור 24 שעות ביממה. שלא כמו שווקים אחרים אשר פועלים ונסגרים כ-9 שעות ביום ומונעים ממך להפיק תועלת מחדשות הנוגעות לשינויי שוק. בשוק המט״ח ביכולתך להגיב מיידית לאירועים עולמיים ולהגדיל את יכולתך להפיק רווחים.
 • האם אני מוגבל בקניה ומכירה בחוזים עתידיים?
  אחד המאפיינים העיקריים של שוק המט״ח הוא נזילות (תמיד יש קונים ומוכרים עימם ניתן לסחור) זהו השוק הפיננסי הגדול ביותר, עם נפח יומי של מעל 4 טריליון דולר ביום.
 • מהו פיפס?
  מתייחס לספרה האחרונה בשער המצוטט. למשל: נניח כי הצמד יורו/דולר נסחר ביום מסויים סביב הרמה 1.1250 והוא נע מאוחר יותר אל הרמה 1.1300. במקרה זה אנו אומרים כי הצמד עלה ב-50 פיפס.
 • מהו ”מרווח“ או ”ספרד“ (SPREAD)?
  המסחר בשוק המט״ח מתנהל בשיטת הצמדים, למשל יורו/דולר. בכל צמד קיים מטבע בסיס הנסחר תמיד כנגד מטבע משני. מטבע בסיס ומטבע משני יוצרים יחדיו צמד אחד. למשל: הצמד יורו/דולר, יורו הוא מטבע הבסיס והדולר הינו המטבע המשני. הצעת מחיר לעסקת מט״ח הידועה גם בשם ציטוט, הינה מתן הצעת מחיר לקניה ומכירה של המטבעות. ההפרש בין מחיר הקנייה לבין מחיר המכירה נקרא המרווח Spread והוא נמדד ביחידות המטבע המשני.
 • מהי עסקת ספוט?
  עסקת ספוט הינה עסקת חליפין בין שני מטבעות בשער מוסכם, בסכום מוגדר ולביצוע בעוד שני ימי עסקים. הסיבה לקיום שני ימי עסקים היא הזמן הנדרש להעברת כספים בין הבנקים השונים בעולם. חשוב לציין שיום שבת, ראשון וימי חג במטבע הרלוונטי אינם ימי ערך, כך שעסקת ספוט לדוגמה שהתבצעה ביום ה' תסתיים ביום ב' שלאחר מכן במידה ואין ימי חג. המחירים בהם נסחרים המטבעות בעולם הינם מחירי ספוט המשתנים באופן כמעט רציף במהלך כל שעות היממה.
 • מהי עסקת פורוורד (FORWARD)?
  זוהי התחייבות עתידית לביצוע עסקת חליפין בתאריך ידוע מראש ובשער חליפין שנקבע ברגע העסקה כאשר שער החליפין תלוי בתקופת הפורוורד, הפרש ריביות בין צמד המטבעות ושער הספוט ברגע העסקה. מחירי הפורוורד מורכבים ממחירי הספוט ומשיעורי הריבית של המטבעות כתלות בתאריך המוסכם בעסקת הפורוורד.
 • מהו מסחר בחוזי הפרשים (CFD)?
  (CFD - Contracts For Difference) חוזה על הפרשים, מי שקונה CFD בעצם קונה הפרש בין מחיר הקיים בפועל למחיר שנקבע בעסקה. מסחר בחוזה הפרשים קיים משנות ה-90', רק שאז הוא שימש מנהלי התיקים הגדולים, מנהלי קרנות גידור ומנהל נוסטרו (כספים בניהול עצמי של גופים גדולים). ה-CFD סחיר במשך כל שעות היממה להבדיל מהמניות וניירות ערך אחרים.
 • מה היתרונות במסחר ב-CFD?
  היתרונות העיקריים במסחר ב-CFD הוא רציפות המסחר בנכס, עלות מימוש הפוזיציה והיכולת לבצע עסקאות ממונפות. רציפות המסחר, כמעט בכל שעות היממה, מאפשרת להגיב לתנודות בשווקים בכל רגע נתון, עלויות נמוכות ביחס למוצרים אחרים ושימוש במינוף (אפשרויות לבצע קניה או מכירה בחסר בעסקאות גדולות ללא הפקדת בטחונות ביחס ישיר לגודל העסקה). יתרון חשוב נוסף של ה-CFD ביחס למכשירים האחרים, הוא קלות במכירה בחסר. במסחר בחוזי הפרשים ניתן להנות מהירידות בשווקים בעסקה ”הפוכה“ מקניה - עסקה זו נקראת שורט.
 • האם יש לסוחר ”בעלות“ בנכס הבסיס במסחר ב-CFD?
  לא, כאשר אתה קונה חוזה הפרשים, החוזה עוקב אחר נכס הבסיס, עם זאת, מסחר במניות CFD מקנות לסוחר זכות לדיבידנד בחלוקה ובכל אירועי הנייר ונהפוך הוא - התחייבות לתשלום דיבידנד ואירועי נייר שונים בהחזקת פוזיציית שורט (מכירה בחסר).
 • מה הם הסיכונים במסחר ב-CFD לעומת המסחר ב-”נכס הבסיס“?
  הסיכון העיקרי במסחר ב-CFD הוא המינוף. ישנה אפשרות להפסד גבוה יותר, אך מנגד ישנו גם פוטנציאל רווח גדול יותר (בהתאם לרמת המינוף).
 • מה הן שעות המסחר בחוזים עתידיים?
  לכל נכס יש שעות מסחר שונות, ניתן לראות בתקנון פרטים לגבי כל נכס בנפרד אך באופן כללי מטבעות נסחרים לאורך כל שעות המסחר, חוזים נסחרים מ-00:00 עד 22:00 באופן כללי ומניות נסחרות במהלך שעות המסחר הרציף בבורסה הרלוונטית.
 • האם אני מקבל דיבידנד או משלם דיבידנד כאשר אני ”מחזיק“ מניות CFD?
  כן, דיבידנדים הם חלק מרווחי החברה המחולקים לבעלי המניות. אם ביום האקס יש לך פוזיציה פתוחה על חוזה הפרשים על מניה, תתבצע התאמה לחשבונך בהתאם לדיבידנד או לחלוקה הקשורים למניה. אם הינך מחזיק בפוזיציית קניה, תקבל התאמת דיבידנד חיובית לחשבונך, בעוד שאם הינך מחזיק בפוזיציית מכירה, תקבל התאמת דיבידנד שלילית לחשבונך. יש לציין כי רכישת חוזה הפרשים על מניה אינה מקנה זכות הצבעה או החזקה בפועל במניה.
 • מהי המשמעות של פקיעת חוזה עתידי?
  במסחר בחוזה עתידי עשוי להיות תאריך פקיעה או גלגול פוזיציה. בכל פעם שהחוזה העתידי מגיע לתאריך הפקיעה (לדוגמה חוזה על הנפט - פוקע פעם בחודש, חוזה על המדד פוקע פעם ברבעון וכו') אנחנו נגלגל בצורה אוטומטית את החוזה עבורך ונעשה התאמה לחוזה החדש בחשבונך. החוזה הקיים יסגר ויפתח עבורך חוזה חדש.
 • מהו מינוף?
  באופן מסורתי, אם משקיע היה רוצה לקנות סחורות ומניות, הוא היה צריך לספק את סך סכום המימון הנדרש עבור הפוזיציה. מסורת זו התפתחה לאיטה, לנקודה בה יש שווקים בהם המשקיעים יכולים להפקיד סכום נמוך מסך גודל העסקה. כיום המשקיעים יכולים להפקיד תחילה בין 5% - 1% מסך העסקה, מה שלפיכך יקנה להם מינוף של עד פי 100 במטבעות וזהב, פי 40 במדדי המניות המובילים בעולם, פי 20 בסחורות ומניות. מינוף זה מעניק לסוחרים את ההזדמנות לתשואות גבוהות יותר, מכיוון שהפוזיציות שהם יכולים להחזיק בשוק גדולות הרבה יותר. לחילופין, גם הסיכונים גבוהים יותר!
 • מהי דרישת בטחונות?
  במידה ושווי השוק שלך ירד אל מתחת לרמת הביטחונות הדרושה, אנו עלולים ליצור איתך קשר בכדי להתריע בפניך או כדי שתוסיף כספים לחשבונך או בכדי שתוכל לצמצם את הפוזיציות בעצמך. במידה ולא עמדת בדרישה לבטחונות, העסקאות ייסגרו באופן אוטומטי.
 • איך אני מגדר את העסקאות שלי?
  הוראת ”סטופ לוס (Stop Loss), “או הגבלת הפסד, היא הוראה לסגור עסקה כאשר השוק מגיע לשער מסויים שמצויין מראש. מטרת ההצבה של הגבלת הפסד היא ליצור ”רשת בטחון“ על עסקאות. ללא הגבלת הפסד, סוחר עלול להפסיד את כל כל כספו אם כיוון השוק היה כנגד ציפיותיו. ולהיפך, הוראת ”טייק פרופיט“ (Take Profit) או הגבלת רווח, היא הוראה לסגור עסקה כאשר השוק מגיע לשער מסויים שמצויין מראש. מטרת ההצבה של הגבלת רווח היא ליצור ”הגנה ומימוש“ של רווחים שקיימים על הנייר, הוראה זו יעילה במידה ועושים ניהול סיכונים נכון או כאשר הניתוח הטכני או הפונדמנטלי בנכס מראה זאת.
 • איך מחשבים פיפס?
  חישוב שווי פיפס מתבצע מגובה העסקה וערך המטבע. פיפס מציין יחידת תזוזה במט״ח השווה ל-0.0001 , ז״א הספרה הרביעית לאחר הנקודה העשרונית. לדוגמה, שער הדולר שקל הוא 3.8784 והשער ישתנה ל-3.8785 המחיר עלה בפיפס אחד.
 • אז כמה בעצם שווה פיפס אחד?
  כמובן, תלוי בגודל העסקה ולצמד המטבעות הנסחר. גודל העסקה מוגדר תמיד בערך המטבע הראשי (השמאלי) ושווי הפיפס יהיה מוגדר בערך המטבע המשני (הימני בצמד המטבעות). לדוגמה, בעסקה של 10,000 בצמד EUR/USD גודל העסקה הוא 10,000 יורו ושווי כל פיפס יהיה דולר אמריקאי אחד. בגדול, בעסקה של 100,000 יחידות, שינוי של 1 פיפס משמעו שינוי של כ-10 דולר.
הצג שאלות נוספות
הסתר שאלות נוספות
×

שמחים שהחלטת להצטרף אלינו, הכנו עבורך סרטון המסביר בקצרה על תהליך פתיחת החשבון ועל הפעילות בזירת המסחר קולמקס ישראל ניתן להמשיך בתהליך הרישום בכל שלב בלחיצה על כפתור המעבר לפתיחת חשבון