מהו CFD


מהו מסחר בחוזי הפרשים (CFD)?

(CFD - Contracts For Difference) חוזה על הפרשים, מי שקונה CFD בעצם קונה הפרש בין מחיר הקיים בפועל למחיר שנקבע בעסקה. מסחר בחוזה הפרשים קיים משנות ה-90', רק שאז הוא שימש מנהלי התיקים הגדולים, מנהלי קרנות גידור ומנהל נוסטרו (כספים בניהול עצמי של גופים גדולים). ה-CFD סחיר במשך כל שעות היממה להבדיל מהמניות וניירות ערך אחרים.


מה היתרונות במסחר ב-CFD?

היתרונות העיקריים במסחר ב-CFD הוא רציפות המסחר בנכס, עלות מימוש הפוזיציה והיכולת לבצע עסקאות ממונפות. רציפות המסחר, כמעט בכל שעות היממה, מאפשרת להגיב לתנודות בשווקים בכל רגע נתון, עלויות נמוכות ביחס למוצרים אחרים ושימוש במינוף (אפשרויות לבצע קניה או מכירה בחסר בעסקאות גדולות ללא הפקדת בטחונות ביחס ישיר לגודל העסקה). יתרון חשוב נוסף של ה-CFD ביחס למכשירים האחרים, הוא קלות במכירה בחסר. במסחר בחוזי הפרשים ניתן להנות מהירידות בשווקים בעסקה "הפוכה" מקניה - עסקה זו נקראת שורט.


האם יש לסוחר "בעלות" בנכס הבסיס במסחר ב-CFD?

לא, כאשר אתה קונה חוזה הפרשים, החוזה עוקב אחר נכס הבסיס, עם זאת, מסחר במניות CFD מקנות לסוחר זכות לדיבידנד בחלוקה ובכל אירועי הנייר ונהפוך הוא - התחייבות לתשלום דיבידנד ואירועי נייר שונים בהחזקת פוזיציית שורט (מכירה בחסר).


מה הם הסיכונים במסחר ב-CFD לעומת המסחר ב-"נכס הבסיס"?

הסיכון העיקרי במסחר ב-CFD הוא המינוף. ישנה אפשרות להפסד גבוה יותר, אך מנגד ישנו גם פוטנציאל רווח גדול יותר (בהתאם לרמת המינוף).


מה הן שעות המסחר בחוזים עתידיים?

לכל נכס יש שעות מסחר שונות, ניתן לראות בתקנון פרטים לגבי כל נכס בנפרד אך באופן כללי מטבעות נסחרים לאורך כל שעות המסחר, חוזים נסחרים מ00:00 עד 22:00 באופן כללי ומניות נסחרות במהלך שעות המסחר הרציף בבורסה הרלוונטית..


האם אני מקבל דיבידנד או משלם דיבידנד כאשר אני "מחזיק" מניות CFD?

כן, דיבידנדים הם חלק מרווחי החברה המחולקים לבעלי המניות. אם ביום האקס יש לך פוזיציה פתוחה על חוזה הפרשים על מניה, תתבצע התאמה לחשבונך בהתאם לדיבידנד או לחלוקה הקשורים למניה. אם הינך מחזיק בפוזיציית קניה, תקבל התאמת דיבידנד חיובית לחשבונך, בעוד שאם הינך מחזיק בפוזיציית מכירה, תקבל התאמת דיבידנד שלילית לחשבונך. יש לציין כי רכישת חוזה הפרשים על מניה אינה מקנה זכות הצבעה או החזקה בפועל במניה.


מהי המשמעות של פקיעת חוזה עתידי?

במסחר בחוזה עתידי עשוי להיות תאריך פקיעה או גלגול פוזיציה. בכל פעם שהחוזה העתידי מגיע לתאריך הפקיעה (לדוגמה חוזה על הנפט - פוקע פעם בחודש, חוזה על המדד פוקע פעם ברבעון וכו') אנחנו נגלגל בצורה אוטומטית את החוזה עבורך ונעשה התאמה לחוזה החדש בחשבונך. החוזה הקיים יסגר ויפתח עבורך חוזה חדש.

מעוניין לקבל פרטים נוספים?

השאר פרטיך ונחזור אליך בהקדם על מנת להתאים לך תכנית אישית על פי צרכיך.

תודה רבה!

פנייתך נתקבלה - נציג קולמקס ישראל יחזור אליך בהקדם, כמובן שבנוסף ניתן לפנות אלינו בטלפון
073-258-0000


תודה רבה, צוות קולמקס ישראל